Marcin Siwy po sparingach ze „Szpilą”

Źródło fot. bokser.org

Brązowy medal na Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy. Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski Juniorów. To tylko niektóre z osiągnięć Marcina Siwego, boksera wagi ciężkiej.

Mający niewątpliwie największe sukcesy od czasów Jerzego Kuleja sportowiec, niedawno wrócił ze sparingów z Arturem Szpilką, który obecnie przygotowuje się do sparingu z Łukaszem Różańskim. Jak mówi Marcin Siwy, sparingi „Szpili” z częstochowskim bokserem to jeden z elementów tych przygotowań.

– Wróciłem po sparingach i sam teraz szykuję się do walki. Może być ona za miesiąc, dwa lub trzy – tego jeszcze do końca nie wiem. Jestem na razie w trakcie przygotowań. Sparingi z Arturem dużo mi dały, bo jest to najlepszy w Polsce czołowy pięściarz. Artur trenuje teraz w nowej wadze bridger. Wcześniej boksował w wadze ciężkiej, takiej jak ja, czyli powyżej 101,6 kg. Będą się teraz mierzyć w tej wadze z Łukaszem Różańskim. Będzie to jeden z pierwszych w Polsce i na świecie tak poważnych pojedynków w tej wadze. Jest to też jedna z jego najważniejszych walk o być lub nie być  – mówił Marcin Siwy.

Sparingi trwały blisko cztery tygodnie i były prowadzone w Warszawskim Centrum Atletyki. – Była to świetna okazja do tego, by przygotowywać się również do swoich nadchodzących walk.

– Dałem tam z siebie tyle, ile mogłem. Sam nie byłem przygotowany na 100%. Byłem tam miesiąc, czyli najdłużej ze wszystkich sparing partnerów. Zacząłem też przygotowania z Gabrielem Skibą, moim trenerem w Będzinie. Na swoim koncie mam 22 wygrane walki. Jestem odnotowany trzeci w Polsce w mojej kategorii wagowej, więc trzeba się po prostu wziąć za siebie – dodał Marcin Siwy.

Kategoria wagowa „bridger” została ustanowiona w ubiegłym roku. Jej dolna granica wynosi 90,7 kg, natomiast górna – 101,6 kg. Takie zmiany spowodowały m.in. obniżenie limitu kategorii junior ciężkiej do 86,2 kg. W wadze ciężkiej boksują natomiast zawodnicy ważący powyżej 101 kg.

BNO