W ubiegły piątek młody piłkarz pochodzący z Częstochowy podpisał profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. Mateusz swoje pierwsze kroki stawiał w Ajaksie Częstochowa, gdzie trenował w latach 2008-2012. Do juniorów angielskiej drużyny z UKS SMS Łódź dołączył w sierpniu 2020 roku. Od samego początku swojego pobytu na wyspach sprawił, że było o nim głośno we wszystkich mediach społecznościowych. Musiałowski popisał się wtedy wyjątkowym dryblingiem, a następnie golem przeciwko Newcastle.

O tym jak wyglądały jego początki mówi trener Mateusza z Ajaksu Częstochowa Aleksander Brdąkała:

-Mateusz wyróżniał się, doskonale bawił się piłką. Miał opanowaną technikę i cały czas zwracałem uwagę, żeby nie hamować jego zdolności dryblerskich. Potrafił kiwać, strzelić. Uczulałem go, żeby nie tylko kopał prawą nogą ale też lewą… No i to się udało.

W poprzednim sezonie Mateusz rozegrał 25 spotkań w barwach młodzieżowego Liverpoolu. Strzelił w nich 12 bramek i zaliczył trzy asysty. Obecnie znalazł się w kadrze z zawodnikami pierwszej drużyny wyjeżdżającymi do Austrii. Tam na obozie przygotowawczym trenował będzie z m.in. Mohamedem Salahem, czy Sadio Mane, z którymi miał już okazję zagrać na treningu.

-Jest talentem. W Liverpoolu od razu się na nim poznali, szczególnie trener Klopp. Zdobył bramkę miesiąca, zagrał z Salahem i Sane. Firmino założył siatkę. Mateusz po prostu jest zauważalny.

Mateuszowi życzymy wielu sukcesów w karierze profesjonalnego gracza i mamy nadzieję, że za niedługi czas oglądać będziemy go w meczach angielskiej Premier League.

KP

Skip to content