Mistrzowskie zakończenie sezonu

Fot. Raków Częstochowa

Raków Częstochowa zakończył najlepszy sezon w 100-letniej historii klubu. W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa wygrali z Pogonią Szczecin 3:1, utwierdzając kibiców, że miejsce wicelidera w tabeli nie jest przypadkowe.

Do gry w Szczecinie trener czerwono-niebieskich Marek Papszun desygnował aż czterech młodzieżowców. Byli to: Wiktor Długosz, Iwo Kaczmarski, Ben Lederman oraz Daniel Szelągowski. – W tym sezonie widzieliśmy na boisku wiele zdolnej młodzieży – mówi rzecznik Rakowa Michał Szprendałowicz:

– To są zawodnicy, którzy będą przyszłością klubu. Ich gra podczas meczu nie powinna więc dziwić. Mogli sprawdzić się na boisku i pokazać się z jak najlepszej strony. Udało się, a cała drużyna zagrała fantastyczny mecz.

Ostatecznie czerwono-niebiescy zwyciężyli po bramkach Arsenicia, Lopeza i Araka. Zwycięstwo w Szczecinie to szesnasty mecz Rakowa bez porażki:

– Można powiedzieć, że zwycięstwo w Szczecinie to idealne podsumowanie całego, pięknego sezonu. Wszystkich kibiców zapraszamy na fetę, która odbędzie się 17 maja. O godz. 18 autokar z piłkarzami Rakowa ruszy z III Al. NMP i przejedzie przez Plac Biegańskiego, aby dojechać do torowiska w II Al. NMP. Następnie autokar skręci w al. Wolności, pojedzie w stronę Ronda Mickiewicza i później na Miejski Stadion Piłkarski Raków przy ul. Limanowskiego 83, gdzie ok. godz. 19 zaplanowane jest spotkanie z kibicami.

Przypomnijmy, że oprócz wicemistrzostwa Raków Częstochowa zdobył w tym sezonie także Puchar Polski. Oprócz czerwono-niebieskich w kwalifikacjach do UEFA Europa Conference League zagrają: Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław. Z ekstraklasą pożegnało się natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kolejny sezon piłkarskiej ekstraklasy ma się rozpocząć 23 lipca.

ABK