Norwid Częstochowa odlicza dni do startu sezonu

Dla siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa przerwa międzysezonowa dobiega końca. Po odbyciu obozu przygotowawczego w Szczyrku, rozegraniu sparingów i zwycięstwie w memoriale im. Wiesława Gawłowskiego przyszedł czas na wznowienie emocji w Tauron 1. Lidze.

„Czas przygotowań z pewnością został dobrze wykorzystany” mówi trener Exact Systems Norwida Częstochowa – Piotr Gruszka, który podsumował miniony okres:

Zaczęliśmy w drugiej połowie lipca. Niby wcześnie, ale po pierwsze nie znaliśmy terminarzu, a po drugie w naszej drużynie jest kilku nowych zawodników. Dobrze było potrenować w nowym zespole. Potrenowaliśmy bardzo fajnie, ciężko pracujemy. Grupa ma bardzo dużo energii i motywacji.

Pierwotnie inauguracja sezonu w wykonaniu Norwida zaplanowana została na 17 września, jednak mecz z drużyną Krispol Września został przełożony na ich prośbę. Trener Gruszka jest spokojny jeżeli chodzi o formę swoich podopiecznych w pierwszych ligowych meczach:

Jestem zadowolony z tego jak pracujemy. Myślę, że jesteśmy gotowi, co prawda nie gramy pierwszej kolejki, ale czekamy na rozpoczęcie 24 września.

Po zmianach w terminarzu pierwszy ligowy mecz częstochowscy siatkarze rozegrają 24 września, a ich rywalem będzie MKST ASTRA Nowa Sól – beniaminek Tauron 1. Ligi.

Skip to content