W sobotę, 5 listopada Exact Systems Norwid Częstochowa zmierzy się z drużyną SMS PZPS Spała. Wyjazdowe dla Norwida spotkanie rozgrywane będzie w ramach 8. kolejki Tauron I Ligi. Sobotni rywal częstochowian w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego swojego meczu.

Pomimo tego faktu w przedmeczowym komentarzu trener Norwida – Leszek Hudziak wnikliwie przeanalizował grę Spały:

Jest to młody zespół i pomimo tego, że na razie zajmują ostatnie miejsce w tabeli to mają potencjał. Oni są bezkompromisowi, grają mało kiwek na pełnym luzie, ponieważ nie spadają z ligi, natomiast każdy chce się pokazać i pojedynczo są bardzo agresywni w ataku.

Ostatnie tygodnie to wiele zawirowań w klubie, wśród nich m.in. zmiana na stanowisku trenera. Aktualny szkoleniowiec zapewnia, że nastroje w drużynie są bojowe, a reszta wydarzeń to już historia:

Zawodnicy są zmotywowani. Do każdego meczu podchodzimy tak samo, nie wybieramy meczów ważnych i mniej ważnych. Oczywiście zawirowania w klubie są. Staram się wytłumaczyć chłopakom, że to już historia i nie mamy na to wpływu, za to mamy wpływ na to co dziać się bedzię w sobotę i staramy się ten czas jak najlepiej wykorzystać.

Aktualnie Exact Systems Norwid Częstochowa z dorobkiem 12 punktów zajmuje 7. miejsce w tabeli. Początek tego spotkania już w sobotę, 5 listopada o godzinie 18:00.

Skip to content