W niedzielę, 26 marca Exact System Norwid Częstochowa wygrał w ostatnim meczu we własnej hali w rundzie zasadniczej z PLZ Leonardo Avia Świdnik. Podopieczni Leszka Hudziaka pewnie pokonali rywali 3:0, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający Częstochowian Tomasz Kowalski.

Całe spotkanie podsumował trener Norwida Częstochowa – Leszek Hudziak:

Mecz od pierwszej do ostatniej piłki był pod kontrolą, o zwycięstwie zdecydowała nasza bardzo mocna zagrywka, która odrzucała przeciwników od siatki. Mieli problemy w ataku, udało się nam wyłączyć ich największe zagrożenie, Mateusza Rećko, który jest ich atakującym oraz jednym z najlepszych w lidze. Bardzo dobrze popracował nad tym blok-obrona i udało się go wyłączyć w ataku ze spotkania, dzięki czemu wygraliśmy.

Zawodników Norwida czeka teraz intensywny czas, ponieważ trzy ostatnie mecze rundy zasadniczej to wyjazdy, o czym wspomina Leszek Hudziak:

– To było nasze ostatnie spotkanie domowe w rundzie zasadniczej, przed nami trzy spotkania wyjazdowe. Zaczynamy w Siedlcach, później Wrocław i Legia. Najtrudniejszym z tych trzech rywali będzie zespół z Wrocławia, ponieważ znajdują się w ósemce i będą chcieli zająć jak najwyższą lokatę przed fazą play-off, tym bardziej, że mają atut własnej hali, sporo kibiców. Na pewno tam będzie się bardzo ciężko grało.

W następnej kolejce 1 kwietnia podopieczni Leszka Hudziaka zagrają w Siedlcach z tamtejszą drużyną PSG KPS Siedlce.

PJU

Skip to content