Exact Systems Norwid Częstochowa meczem z BASem Białystok zainauguruje 11. kolejkę Tauron 1. Ligi. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka powalczą o kolejne ligowe punkty, a zarazem o przedłużenie serii zwycięstw już dzisiaj o godzinie 21:00 w Hali Sportowej Częstochowa.

Początek sezonu w wykonaniu Norwida był dosyć „niemrawy”. Obecnie od kilku tygodni błękitno – granatowi są niepokonani i dziś tę serię z pewnością będą chcieli przedłużyć. Tak o najbliższym meczu mówi trener Leszek Hudziak:

– Gramy z Białymstokiem, to jest zespół, których ma bardzo doświadczonych zawodników. Oglądałem ich mecz z Krakowem, zagrali fenomenalnie. Nie możemy przeciwnika lekceważyć. Ich dobrą bronią jest atak, mają dobre warianty ataku oraz wiele kiwek. To, że mają trzynaste miejsce nie odzwierciedla ich gry. Musimy wyjść w pełni skoncentrowani od pierwszej do ostatniej piłki. Nie możemy pozwolić sobie na moment dekoncentracji, bo rywal bezwzględnie to wykorzysta.

Na pytanie: czy Norwid wkrótce będzie szykował się do zaatakowania pozycji lidera? Trener odpowiada krótko:

– Staramy się przygotować od meczu do meczu, a co z tego wyjdzie zobaczymy. Liga jest jeszcze długa, wszystko się może zdarzyć. Nie nakładamy sobie żadnej presji na wynik. Skupiamy się na najbliższym meczu, dzisiaj Białystok i to jest najważniejsze w tej chwili.

Przed dzisiejszym meczem Exact Systems Norwid Częstochowa zajmuję szóstą lokatę z dorobkiem 20 punktów. Do ekipy z Kluczborka, która jest na czele stawki tracą 4 oczka.

Skip to content