Nowy członek czerwono-niebieskiej drużyny

Drużyna Rakowa Częstochowa wzbogaciła się o nowego członka załogi, który będzie im towarzyszył podczas rozgrywania przyszłych spotkań PKO BP Ekstraklasy. Owym członkiem jest maskotka w postaci Rycerza, który swojego imienia jeszcze nie ma.

Może się wydawać, że rycerz ma mało wspólnego z częstochowską drużyną, jednak nic bardziej mylnego. Rzecznik Rakowa Częstochowa – Michał Szprendałowicz zapewnia, że czerwono-niebiescy mają wiele rycerskich cech, stąd padł taki wybór:

Nowa maskotka Rakowa to rycerz. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo sympatycznie, ale jednocześnie uosabia wszystkie cechy, które Raków ma czyli: ambicja, walka, odwaga, męstwo.

Nowa maskotka nie ma jeszcze imienia i przy tej okazji jest szansa na popisanie się kreatywnością. Klub ogłosił konkurs i czeka na propozycję kibiców, jak nazwać nowego członka drużyny:

Teraz czekamy na propozycje imienia dla niego. Można zamieszczać je w komentarzach lub wysyłać na adres mailowy marketing@rakow.com. Liczymy, że maskotka przyjmię się bardzo dobrze.

Pierwszą okazją do spotkania z rycerzem będzie poniedziałkowy mecz Rakowa z Miedzią Legnica. Klubowa maskotka pojawi się w strefie FanZone, która będzie otwarta od godziny 15:00.

Skip to content