Z pierwszym dniem lipca rozpoczął się okres transferowy zawodników. Na ten moment Raków Częstochowa zakontraktował sześciu nowych graczy, a dwóch wypożyczył. Wśród wzmocnień częstochowskiej drużyny pojawiły się interesujące nazwiska. Do składu dołączył m.in. napastnik występujący wcześniej w szeregach młodzieżowej drużyny FC Porto. Czas na przeprowadzanie transferów jest do 31 sierpnia.

Nowi zawodnicy w składzie wicemistrza Polski to w większości wzmocnienia w linii obrony. Nie samą obroną, piłka żyje. Głośnym w ostatnim czasie był transfer portugalskiego napastnika, który wcześniej występował w barwach FC Porto. Na swoim koncie ma on zwycięstwo Młodzieżowej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. O najnowszych transferach mówi rzecznik Rakowa Częstochowa Michał Szprendałowicz:

– Za nami kilka wzmocnień zawodnikami, którzy można powiedzieć, że mają już spore doświadczenie. Vladan Kovačević, Milan Rundić, Żarko Udovičić mają doświadczenie w europejskich pucharach, doświadczenie ligowe. Także można powiedzieć, że wzmocnią naszą drużynę nie tylko umiejętnościami ale również doświadczeniem. Dołącza do nas Pedro Vieria, czyli zawodnik młodego pokolenia, bardziej perspektywiczny, z potencjałem który będziemy chcieli uwolnić i przez lata wypracowywać.

Czy można spodziewać się kolejnych transferów na rzecz czerwono-niebieskich?

– Okienko trwa jeszcze dość długo, także myślę, że jeszcze szeroka droga na ewentualne transfery. Na pewno jakieś będą, teraz jednak jeszcze jest za wcześnie by o tym mówić.

Zawodnicy, którzy na ten moment dołączyli do Rakowa to: Milan Rundić z Podbeskidzia Bielsko-Białej, Zoran Arsenić, który po wypożyczeniu z Jagiellonii Białystok pozostał w Częstochowie, Žarko Udovičić z Lechii Gdańsk, Jordan Courtney-Perkins z Brisbane Roar, Vladan Kovačević z FK Sarajewo oraz Pedro Vieira z FC Porto.

Z drużyny odeszli: Piotr Malinowski, który zakończył swoją karierę zawodniczą, Michał Litwa został wypożyczony do Pogoni Siedlce oraz Daniel Mikołajewski wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Białej.

KP

Skip to content