Skra w domowym pojedynku w ramach 14. kolejki II ligi pewnie pokonała Olimpię Grudziądz 4:0. Piłkarze spod Jasnej Góry notują całkiem udany początek sezonu i cały czas trzymają się w czołówce II ligi. W niedzielę po raz kolejny potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i dopisali do swojego dorobku 3 pkt. Obecnie Skra plasuje się na 4. pozycji, choć po rozegraniu zaległych spotkań może spaść na 5.

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu, którym można nazwać zwycięstwo gospodarzy. Swoje okazję miały obydwie drużyny. Mecz toczył się w dobrym tempie i mógł się podobać. Na przerwę jednak bramkarze schodzili niepokonani. Inne oblicze Skra pokazała w drugiej części. Z czasem częstochowianie coraz bardziej spychali przeciwnika i tworzyli kolejne bramkowe sytuacje. Trudno powiedzieć, czy wynikało to z lepszego przygotowania motorycznego, czy lepszej koncentracji, ale Skra do końca spotkania zwiększała dominację. Hattrick z pomocą dwóch rzutów karnych zaliczył Kamil Wojtyra. Swoje debiutanckie trafienie dla Skry zaliczył też 19-latek wypożyczony z Termaliki Brut-Bet Nieciecza, Daniel Pietraszkiewicz.

Za tydzień piłkarzy Skry czeka wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków. To kolejne spotkanie, do którego dzięki dobrej postawie Skra przystąpi w roli faworyta.

Za tydzień piłkarzy Skry czeka wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków. To kolejne spotkanie do którego dzięki dobrej postawie Skra przystąpi w roli faworyta.

Skra Częstochowa – Olimpia Grudziądz 4:0 (0:0)

1-0 K. Wojtyra 64’

2-0 K. Wojtyra 72’

3-0 K. Wojtyra 78’

4-0 D. Pietraszkiewicz 79’

Skra: Biegański – Brusiło, Holik, Mesjasz, Gołębiowski (69′ Sinior) – Napora, Noiszewski (80′ Warnecki), Olejnik, Niedbała (46′ Pietraszkiewicz) – Kazimierowicz (81′ Muniak) – Wojtyra (80′ Rogala)

Olimpia: Sujecki, Dias, da Cruz, Widejko, Kwiatkowski Ż (Janiak), Embalo (Kalenik), Popalzay (Leszczyński), Gulczyński (Andronic), Pietrzyk, Graczyk (Mnatakanyan), Ciechanowski, Janczukowicz