11 lutego odbył się XIV Bal Charytatywny Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, podczas którego dziękowano za wsparcie Stowarzyszenia. Wśród wyróżnionych specjalnym medalem na 30-lecie Stowarzyszenia znalazło się Radio Fiat. Nagrodę w imieniu redakcji odebrał Bartłomiej Wiśniewski.

Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Opieki Społecznej, przypomina, że współpraca Stowarzyszenia z Radiem Fiat sięga początków działalności hospicjum:

– Nagroda, którą otrzymało Radio Fiat, jest podziękowaniem za 30-sto letnie wspieranie działalności Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Szczególnie w pierwszych latach, było to bardzo ważne, ponieważ trzeba było dotrzeć z informacją o idei opieki paliatywnej i opieki hospicyjnej do społeczności (wtedy jeszcze) województwa częstochowskiego oraz całej archidiecezji częstochowskiej. Ponieważ zajmowaliśmy się pacjentami z całego terenu archidiecezji oraz Lublińca i Myszkowa, gdzie docierał głos Radia Fiat i lokalne społeczeństwa również mogły zapoznawać się z tą ideą. To ułatwiło wejście do domu pacjenta, ponieważ na początku działaliśmy w hospicjum domowym, poradni opieki paliatywnej i w oddziale dziennym. Tutaj na pewno Radio się bardzo zasłużyło i jest zawsze z nami, przy każdych ważnych wydarzeniach. 

Podczas XIV Balu Charytatywnego Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zbierano środki na wsparcie Stowarzyszenia i jego podopiecznych. W tym roku pieniądze są potrzebne przede wszystkim na wykupienie na własność budynku przy ul. Krakowskiej.

EG

Fot: Radio Fiat

Skip to content