Premier Morawiecki: redukcja kontaktów w okresie Bożego Narodzenia jest fundamentalna dla dalszego przebiegu epidemii

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że redukcja kontaktów społecznych w okresie Bożego Narodzenia jest fundamentalna dla dalszego przebiegu epidemii.

Podczas sobotniej konferencji prasowej poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się:

-Apeluję, żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów i atrakcji turystycznych ani w Polsce ani za granicą. Wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów i dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa.

Premier dodał, że branże dotknięte ograniczeniami, otrzymają niezbędne wsparcie.
Od przyszłej soboty w reżimie sanitarnym będą znów mogły funkcjonować galerie i parki handlowe. Szkoły pozostaną przy nauczaniu zdalnym do świąt Bożego Narodzenia, a przerwa zimowa, która zastąpi tradycyjne ferie zimowe, będzie jedna dla uczniów ze wszystkich województw w dniach od 4 do 17 stycznia.

źródło: IAR

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content