W niedzielę, 30 kwietnia Exact Systems Norwid Częstochowa w pierwszym meczu półfinałowym w ramach fazy play-off Tauron I Ligi, przegrał na własnej hali z Chemko-System Gwardią Wrocław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny z Wrocławia.

Tak o spotkaniu mówi trener Norwida Częstochowa, Leszek Hudziak:

Mecz z Gwardią, mimo że przegraliśmy 3:0, był bardzo zaciętym spotkaniem. W pierwszym secie wrocławianie pomimo naszej przewagi punktowej zdołali wygrać tego seta. Drugi set przegrana na przewagi, mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. W trzecim secie Wrocław zdominował i zwyciężył. Zagraliśmy jeden z gorszych meczów oraz popełniliśmy bardzo dużo błędów, co zaważyło o końcowym wyniku spotkania.

Norwid, aby pozostać w grze musi pokonać Gwardie w meczu wyjazdowym we Wrocławiu, trener Norwida wierzy w swój zespół i jest dobrej myśli:

Podejdziemy do tego spotkania przygotowani inaczej, najważniejszą rzeczą w tym spotkaniu będzie nastawienie mentalne. Wierzymy, że wygramy, damy z siebie wszystko, zespół z Wrocławia nie jest lepszym od nas, także bardziej to niedzielne spotkanie, my przegraliśmy ze sobą, niż wrocławianie je wygrali.

Rewanżowe spotkanie we Wrocławiu zaplanowano na czwartek, 4 maja o godzinie 20:30. W przypadku zwycięstwa częstochowian, zostanie rozegrany trzeci dodatkowy mecz.

 

PJU

Skip to content