Raków kompletuje skład na zbliżający się sezon. W ostatnich dniach klub z Limanowskiego ogłosił kilka nowych nazwisk, które wzmocnią zespół. Częstochowianie rundę jesienną sezonu 2024/25 rozpoczną już 21. lipca. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie beniaminek rozgrywek – Motor Lublin.

We wtorek, 9 lipca drużynę wzmocnił Grek – Lazaros Lamprou, który dołączył do Rakowa na zasadzie wolnego transferu. 26-latek podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Piłkarz ostatnie dwa sezony spędził w Excelsiorze Rotterdam, a poprzednie rozgrywki zakończył z bilansem 35 rozegranych spotkań, w których zdobył 8 goli i zanotował 10 asyst. Dobę wcześniej klub opublikował informację o pozyskaniu bramkarza. Norweg – Kristoffer Klaesson poszerzy rywalizację na tej pozycji.

W Rakowie cały czas trwa budowa składu, o czym świadczą słowa trenera Marka Papszuna, po zremisowanym meczu sparingowym z Puszczą Niepołomice rozegranym 3. lipca w Arłamowie:

-Dla nas przygotowania będą trwały jeszcze w trakcie sezonu, bo nie mamy teraz jeszcze drużyny. Zespół jest w budowie. To jest strzępek dzisiaj można powiedzieć tego, co ja widzę na przyszłość, bo to jakim dysponujemy obecnie składem i to, co prezentujemy, to dla mnie w tej chwili jest nie do przyjęcia. Będziemy pracować, ściągać zawodników, będą wracać kontuzjowani i wierzę, że w przyszłości zobaczymy taką drużynę, jaką byśmy chcieli, bo dzisiaj jeszcze jej nie posiadamy.

Do startu sezonu coraz mniej czasu, a finalny wygląd zespołu z Limanowskiego jest na razie jedną wielką niewiadomą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet po rozpoczęciu ligowych rozgrywek Raków będzie finalizował kolejne transfery.

NB

fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa

Skip to content