Raków po pierwszym sparingu

rakow korona

Kilka chwil temu zakończył się pierwszy mecz kontrolny częstochowskiego Rakowa w tym okresie przygotowawczym. Częstochowianie, na stadionie w Rybniku ulegli 1:2 ekstraklasowej Koronie Kielce. Pierwszą bramkę Raków stracił “do szatni”, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W 65. minucie dla naszej drużyny wyrównał mocnym strzałem Przemysław Mońka. Decydującą bramkę dla kielczan, w 82 min. strzelił Vlastimir Jovanovic. Spotkanie rozgrywane było w bardzo upalnej temperaturze. Korona przez 90 minut zagrała tym samym zestawieniem. Trener Brzęczek zdecydował się sprawdzić dwa różne składy. W pierwszej odsłonie zagrał pozyskany kilka dni temu Adrian Kural, na drugą część gry wybiegli testowani Paweł Baraniak, Paweł Domański oraz Arkadiusz Porochnicki. – Dalej będziemy przyglądać się tym zawodnikom i wkrótce powinny zapaść jakieś wiążące decyzje w sprawie ich przyszłości w Częstochowie – powiedział tuż po zakończeniu sparingu szkoleniowiec czerwono-niebieskich.

W środę (02.07) Raków ma zmierzyć się z kolejnym przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej – Jagiellonią Białystok. Mecz najprawdopodobniej zostanie rozegrany na obiekcie przy ulicy Limanowskiego.

Raków Częstochowa – Korona Kielce 1:2 (0:1)

0-1 Piotr Malarczyk ’45

1-1 Przemysław Mońka ’65

1-2 Vlastimir Jovanovic ’82