Drugi obóz przygotowawczy Rakowa Częstochowa do rundy wiosennej dobiegł końca. Drużyna czerwono-niebieskich przez ostatnie trzy tygodnie szlifowała formę w Turcji, gdzie rozegrała cztery mecze kontrolne.

Na ostatnie dwa dni zawodnicy zaplanowane mieli dwa sparingi. Pierwszy z liderem słoweńskiej ekstraklasy, drugi z liderem ukraińskiej Premier Lihi. Rywalizację podczas obu spotkań podsumował Marek Papszun – trener Rakowa Częstochowa:

Tradycyjnie graliśmy jako zespół zdyscyplinowany, który wie co ma robić. Przetrwaliśmy trudniejsze momenty. Sytuacji mieliśmy zdecydowanie więcej i zasłużenie wygraliśmy. To pożyteczne spotkanie do oceny zawodników, ale też zrobienia kroków do przodu, bo mecz był bardzo intensywny.

Podsumowując miniony czas przygotowań trener Papszun wyraził słowa uznania dla zawodników, jak i całego sztabu trenerskiego:

– Zawodnicy byli bardzo zaangażowani i mieli bardzo dobre podejście. Wiadomo, że to nie jest łatwe, bo byliśmy tutaj trzy tygodnie. To długi okres i to w reżimie codziennej pracy, bo nie mieliśmy ani jednego dnia wolnego. Szacunek dla tych wszystkich ludzi. Nie tylko piłkarzy, ale również całego sztabu, bo oni pracowali jeszcze więcej i z tego jestem bardzo zadowolony.

Wyniki Rakowa podczas zgrupowania w Turcji prezentują się następująco:
Raków – Qarabağ FK 3:0; Raków – FCSB 4:1; Raków – NK Olimpija Ljubljana 3:3; Raków – SK Dnipro – 1 3:1. Do walki o ligowe punkty podopieczni Marka Papszuna wrócą 28 stycznia podczas wyjazdowego spotkania z Wartą Poznań.

Skip to content