fot. rakow.com

Raków Częstochowa notuje fenomenalny start w trwającym sezonie. Czerwono-niebiescy nie tylko wygrywają mecz za meczem w PKO Ekstraklasie, ale cały czas są w walce o Fortuna Puchar Polski. Już jutro w 1/16 na częstochowian czeka wyjazdowy pojedynek z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą. Niecieczanie to rywal z niższego szczebla rozgrywkowego, ale mogący pochwalić się również fantastyczną inauguracją sezonu. Z 8 pierwszych meczy słonie wygrały aż 7 i zajmują drugą lokatę Fortuna 1. ligi.

W ostatnich tygodniach o sytuacji w Rakowie można mówić tylko w samych superlatywach. Wszystko w klubie wydaję się poukładane od a do z, a żeby opisać grę podopiecznych Marka Papszuna zaczyna brakować dziennikarzom określeń melioratywnych. Oczywiście to dopiero początek sezonu, ale trudno zabronić kibicom i działaczom radości z sytuacji na którą czekali przecież wiele lat. Oprócz ligowych podbojów czerwono-niebiescy są też cały czas w grze o Fortuna Puchar Polski. Te rozgrywki oprócz zysków finansowych i marketingowych mają też charakter wyjątkowo prestiżowy. Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz Superpucharze Polski.

Na drodze częstochowian staje tym razem Termalika Bruk-Bet Nieciecza, a stawką pojedynku będzie 1/8 Fortuna PP. Historia pojedynków obydwu ekip jest wyjątkowo krótka i sprowadza się do dwóch pojedynków wygranych przez Raków. Termalika jest, podobnie jak czerwono-niebiescy, w wybornej formie i morale zawodników na pewno są bardzo wysokie. Niecieczanie seryjnie wygrywają mecze popisując się przy okazji wyjątkowym reżimem w grze defensywnej. To przekłada się na świetny bilans bramek, a dodatkowo poskutkowało zaledwie 3 bramkami straconymi w 8 ligowych pojedynkach. Fortuna 1 liga to jednak coś innego niż najwyższy poziom rozgrywkowy. Jak Termalika zaprezentuje się na tle lidera PKO Ekstraklasy? Dowiemy się już w piątek 30 października. Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Wajda z Żywca. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 18:00.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa możesz obstawiać na efortuna.pl. Dla kibiców Rakowa bonus na start do 2230 PLN. Szczegóły: [KLIKNIJ]

FORTUNA to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.