W sobotę, 18 marca Raków Częstochowa na własnym stadionie podejmie Cracovię. Sobotnie spotkanie to rywalizacja w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się wygraną krakowian 3:0.

Raków Częstochowa nie odniósł porażki od 17 meczów. Trener Marek Papszun mówiąc o najbliższym meczu zapewnia, że drużyna będzie chciała przedłużyć te serię:

– Zbliżamy się do półmetka rundy rewanżowej. Tą przedziela też przerwa na reprezentację i będziemy chcieli zejść na nią w dobrych humorach. Chcemy podtrzymać dobrą serię i zwyciężyć kolejny raz. Przygotowujemy się do tego, aby tak się stało.

Cracovia to „niewygodny” rywal dla podopiecznych Marka Papszuna. Ostatni raz częstochowianie wygrali z „pasami” 14 kwietnia 2021 roku, w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Trener Papszun przyznaje, że Cracovia to jakościowy rywal:

– Przede wszystkim to zespół silny personalnie, mają dobre charaktery do piłki nożnej i przez to te mecze są trudne, bo dużo zależy od ich motywacji. Teraz właściwie ta motywacja występuje we wszystkich drużynach. Natomiast ci piłkarze są jeszcze mocni w takich kwestiach, że tak powiem piłkarskich.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Limanowskiego 83, zaplanowano na godzinę 20:00. Arbitrem głównym meczu będzie Jarosław Przybył.

Skip to content