W sobotę, 4 lutego Raków Częstochowa na własnym stadionie zagra z Piastem Gliwice. Drużyny zmierzą się w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poprzednie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się wygraną Rakowa 1:0.

Przypomnijmy, że spotkanie inaugurujące rundę wiosenną dla Rakowa Częstochowa zakończyło się remisem (1:1), o który częstochowianie musieli walczyć w dziesiątkę na boisku, po czerwonej kartce dla Frana Tudora. Piast Gliwice, który znajduje się obecnie w strefie spadkowej wydaje się być łatwiejszym przeciwnikiem niż Warta Poznań. Jednak trener Marek Papszun mówiąc o sobotnim spotkaniu podkreślił, że Piast to silna drużyna:

Szykujemy się do inauguracji na naszym boisku i walczymy przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi. Mam nadzieję, że w sobotę pogoda dopisze i stan boiska nie przesszkodzi w rozegraniu dobrego widowiska. Gramy z drużyną Piasta, która jest silna – pokazali to w poprzednim meczu. Po zmianie trenera widać tam dobrą energię. Liczę, że wspólnie stworzymy dobre widowisko.

Podczas pierwszego meczu ligowego w 2023 roku w składzie czerwono-niebieskich zabrakło m.in. Fabiana Piaseckiego oraz Mateusza Wdowiaka. Trener zapewnił, że co najmniej jeden z nich powróci do kadry na mecz z Piastem:

Fabian trenuje jeszcze indywiudalnie, więc zobaczymy czy zdążymy go doprowadzić do meczu. Natomiast Mateusz jest już w pełnym treningu i znajdzie się w kadrze meczowej.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 zaplanowano na godzinę 15:00. Sędzią głównym meczu będzie Szymon Marciniak.

Skip to content