Raków rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

Liderzy tabeli PKO BP Ekstraklasy po krótkiej przerwie powracają do treningów. Czerwono-niebieskich w najbliższych tygodniach czekają dwa zagraniczne zgrupowania. Pierwsze z nich rozpocznie się 9 grudnia w Holandii.

O szczegółach planu przygotowań mówi Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

– Przed nami bardzo ciekawy okres przygotowawczy. Mamy dwa zgrupowania zagraniczne, to do tej pory się nie zdarzało. Będziemy mieli ciekawych sparing-partnerów, szczególnie tych, z którymi zmierzymy się w Holadii. Zagramy z PSV Eindhoven, Anderlechtem Bruksela oraz Fortuną Sittard. Myślę, że to będą bardzo wartościowe sparingi. Zapowiada się bardzo ciekawy okres przygotowawczy.

Zimowa przerwa, oprócz trwania zgrupowań, wiąże się również z „przeprowadzkami” zawodników. W sieci internetowej od pewnego czasu pojawiały się informacje o możliwym dołączeniu do Rakowa Leonardo Kourtis’a – grającego na pozycji obrońcy siedmiokrotnego reprezentanta Grecji. Czy te pogłoski są prawdziwe?:

– Nie… myślę, że trzeba na dzisiaj powiedzieć, że faktycznie okienko się zbliża i tych plotek jest więcej, ale my tutaj spokojnie pracujemy w klubie. Nasz sztab rozważa zatrudnienie wielu zawodników. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. My jako klub nigdy nie komentujemy plotek transferowych i ja teraz też tego nie będę robił.

Pierwsze spotkanie Rakowa po zimowej przerwie w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zaplanowano na 28 stycznia. Rywalem częstochowian będzie zespół Warty Poznań.

Skip to content