Raków w sparingu pokonuje wicemistrza Ukrainy

W minioną niedzielę Raków w spotkaniu sparingowym zmierzył się z Szachtarem Donieck. Mecz został rozegrany w Austrii w ramach obozu przygotowawczego do nowego sezonu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Na listę strzelców dla częstochowskiego zespołu wpisali się Patryk Kun oraz Ivi Lopez.

#Alpejskawyprawa, bo pod takim hasłem odbywa się obóz przygotowawczy szczęśliwie, rozpoczyna się dla Rakowa Częstochowa. W pierwszym meczu pewnie pokonali utytułowanego rywala z Ukrainy. W podstawowej jedenastce znaleźli się nowo zakontraktowani zawodnicy oraz jeden młodzieżowiec. Okazje do gry dostali m.in. Vladan Kovacević, Milan Rundić oraz Ben Lederman (M). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 po bramce Patryka Kuna w 14. minucie (1:0).

W drugiej połowie trener Marek Papszun stopniowo zmieniał cały skład. Na murawie pojawiło się znacznie więcej młodych zawodników m.in. Oskar Krzyżak, który wrócił z wypożyczenia z Bytovii Bytów, Iwo Kaczmarski były zawodnik Korony Kielce, Daniel Szelągowski, Wiktor Długosz oraz Kacper Trelowski. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się znany sympatykom czerwono-niebieskich Ivi Lopez pewnie wykorzystując rzut karny (2:0). Szachtar nawiązał kontakt pokonując w 81. minucie młodego bramkarza Rakowa (2:1). Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Szachtar Donieck to regularny uczestnik Ligi Mistrzów, który w zeszłym sezonie dwa razy wygrał z Realem Madryt. Wygrana z rywalem, który pokonuje zespoły pokroju Realu Madryt powoduje daje duże nadzieje na nadchodzący sezon.

Był to pierwszy mecz sparingowy podczas pobytu częstochowskiej drużyny na ziemiach Austrii. W najbliższych dniach Raków czekają jeszcze spotkania z WSG Tirol oraz nową drużyną Kamila Piątkowskiego RB Salzburg. Natomiast już 17 lipca Raków zmierzy się z Legią Warszawa w meczu o Superpuchar.