W sobotę 16 października Raków Częstochowa na wyjeździe zmierzył się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozgrywane w ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się wynikiem 2:1 dla zespołu z Częstochowy. Bramki w tym meczu zdobyli Vladislav Gutkovskis, Ivi Lopez oraz Mateusz Praszelik.

Trener Marek Papszun postawił na silną wyjściową jedenastkę, co przyniosło pożądany efekt w postaci wygranej we Wrocławiu. Do składu po kontuzjach wrócili Vladan Kovacević oraz Ben Lederman. W spotkaniu świetnie współpracował ze sobą duet Ivi Lopez i Vladislav Gutkovskis. Obaj panowie odnotowali po jednej bramce i asyście. Tak na pomeczowej konferencji spotkanie podsumował trener Rakowa Częstochowa – Marek Papszun:

-Wiedzieliśmy, że we Wrocławiu rzadko kto wygrywa. To duża sztuka, aby tu zwyciężyć. Przyjechaliśmy z nastawieniem, żeby wygrać. Był to trudny meczy, mogło to iść w dwie strony, kiedy wydawało się, że Śląsk zyskuje przewagę i my nie kontrolujemy tego meczu. Jednak później przejęliśmy kontrolę. Dla mnie to duża satysfakcja bo pierwszy raz wygrałem tutaj ze swoim zespołem i bardzo się z tego cieszymy.

Zespołowi z Wrocławia udało się zdobyć jedną bramkę w 75. minucie. Mateusz Praszelik uderzył z piętnastego metra i trafił do bramki strzeżonej przez Kovacevicia. Golem ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Rakowa. Tak ocenił spotkanie Jacek Magiera – trener Śląska Wrocław:

-Dobry mecz ogólnie, jeśli chodzi o to, co się działo na boisku. Mecz bardzo piłkarski, spotkały się wyrównane zespoły. To, co zdecydowało o porażce, to “zapaść” na pięć minut w drugiej połowie. Po pierwszym kwadransie po zmianie stron mieliśmy przewagę. Mogliśmy zdobyć bramkę, Raków miał dwie możliwości, by strzelić gola na 2:0 i prowadził grę. Jeśli chodzi o Śląsk, to dobrze zareagował na stracone gole. Strzelona bramka dała nadzieję na korzystny rezultat. Przegraliśmy, grając z dobrym przeciwnikiem, wynik mógł być odwrotny.

Tym spotkaniem Raków Częstochowa obalił ostatni bastion i wygrał już na wszystkich stadionach polskiej Ekstraklasy. W następnej kolejce czerwono-niebiescy podejmą beniaminka Bruk-bet Termalicę Nieciecza. Spotkanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegrane będzie 23 października o godzinie 12:30 przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.