Raków Częstochowa zakończył dwa tygodnie intensywnej pracy na zgrupowaniu w Sochocinie. W tym czasie podopieczni Marka Papszuna rozegrali cztery sparingi kontrolne, w których zmierzyli się z Lechią Gdańsk, Chojniczanką Chojnice oraz dwa razy z Wisłą Płock. Teraz wielkimi krokami zbliżają się pierwsze ważna mecze w sezonie 2022/2023.

Przebieg zgrupowania, podczas którego klimat nie traktował łagodnie sztabu i zawodników podsumował Marek Papszun – trener Rakowa Częstochowa:

Na razie to pogoda jest taka w Polsce. My szykujemy się do meczu z Lechem, nie jest powiedzione, że to będzie tak wyglądało. Wiadomo, że upału może o tej godzinie nie być, ale może być parno i trzeba być na to przygotowanym. Dlatego do pogody też trzeba się zaadoptować i obie drużyny będą miały te same warunki, więc tutaj jeżeli chodzi o te tematy, to nie skupiałbym się mocno na nich. Co do zgrupowania, bardzo dobre zgrupowanie za nami, ale tak jak powiedziałem, jeżeli chcemy myśleć o czymś więcej, w czymś co by nas wszystkich zadowoliło, w jakikolwiek sposób, no to dzisiaj te mecze pokazały, że to może być za mało.

Ostatnie dwa sparingi czerwono-niebieskich zakończyły się wynikiem 3:0. Pierwszy wygrał Raków, drugi natomiast Wisła Płock. Podczas zgrupowania doszło do ważnej zmiany. Częstochowski klub zyskał nowego partnera technicznego, który przygotował nowe koszulki meczowe. Szczegóły przedstawia Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy klubu:

-Firma 4F coraz bardziej rozpycha się na tym piłkarskim salonie w PKO Ekstraklasie, a my jesteśmy klubem, który dołącza też do tej rodziny. Myślę, że ta współpraca to duży rozwój dla klubu. To polska firma i to pozwoli nam na sprawniejsze działanie. Projekt koszulek meczowych został stworzony przez klub i wyprodukowany właściwie od zera w Polsce, bardzo dobrze jakościowo. Był to strzał w dziesiątke. Wzór na koszulkach jest odważny, ale i nowoczesny, a my jesteśmy nowoczesnym klubem, dlatego właśnie postawiliśmy na taki wzorzec. Cała akacja z koszulkami i promocją klubu przebiega pod hasłem: “Wszyscy mamy czerwono-niebieską krew.” i to będzie nam towarzyszyć w wielu momentach oraz wielu miejscach w tym sezonie.

Już 9 lipca mecz o Superpuchar Polski, w którym podopieczni Marka Papszuna zmierzą się z Lechem Poznań. Natomiast 21 lipca rozpoczną walkę z kazachskim FK Astana o miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Skip to content