Przed startem PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zawalczy o Superpuchar Polski 2021 – po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii. Rywalem czerwono-niebieskich będzie Legia Warszawa, która w ubiegłym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski. Początek meczu 17 lipca o godz. 20.00 na warszawskim stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Legioniści zdobyli Superpuchar już 4 razy. Zawodnicy spod Jasnej Góry wrócili niedawno z 10-dniowej intensywnej pracy na obozie przygotowawczym w austriackim Kaprun. Jak mówi trener Rakowa Marek Papszun – rywalizacja z Legią zapowiada się ciekawie:

– Cieszymy się, że zaczynamy od takiego meczu. Jedziemy na teren mistrza Polski. Drużyny, która awansowała do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Czeka nas fajny mecz. Za chwilę startujemy w pucharach. Będzie to historyczna chwila. Kolejne wyzwania przed nami. Nie możemy się ich doczekać.

Trener zapewnia również, że młodzi piłkarze są odpowiednio przygotowani do nadchodzących spotkań. Po kontuzji wraca też Tomas Petrasek. Przypomnijmy też, że od powrotu do Ekstraklasy Raków Częstochowa nie wygrał spotkania z Legią, dlatego w sobotnim spotkaniu na warszawskiej murawie zobaczymy najmocniejszy skład:

– Jest to dla nas bardzo ważny mecz. Spotkania z Legią zawsze są prestiżowe. Mam nadzieję, że przełamiemy niekorzystną dla nas passę. Celem jest wygrana.

Mecz Rakowa z Legią Warszawa rozpocznie się 17 lipca o godz. 20.00 na stadionie przeciwnika przy ul. Łazienkowskiej.

ABK/Raków Częstochowa