Rozpoczynamy rundę rewanżową Włókniarz zmierzy się z Fogo Unią Leszno

Już w najbliższy piątek (7 czerwca) o godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi. Rywalem KRONO-PLAST Włókniarza Częstochowa będzie Fogo Unia Leszno.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi dwiema ekipami odbył się na torze w Lesznie w pierwszej połowie kwietnia. Zarówno dla Biało-Zielonych, jak i dla podopiecznych trenera Rafała Okoniewskiego była to pierwsza rywalizacja w sezonie 2024. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka minimalnie lepsi okazali się leszczynianie odnosząc zwycięstwo w stosunku 47:43. KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa po nieudanym początku tych zawodów, w drugiej fazie niwelował straty, ale do pełni szczęścia zabrakło kilku punktów. Liderem naszej drużyny był w tamtym starciu Leon Madsen, iście fruwający po “Smoku”. Duńczyk w sześciu startach zdobył aż 16 punktów. Po stronie leszczyńskiej najlepszy okazał się Janusz Kołodziej, zdobywca 13 oczek.

Częstochowianie po dwóch odniesionych niedawno zwycięstwach na Krono-Plast Arenie z pewnością celują w kolejny z rzędu tryumf i umocnienie swojej pozycji w górnej części tabeli PGE Ekstraligi. Strata z pierwszego pojedynku wynosi 4 punkty, a zatem zdecydowanie w zasięgu naszych zawodników jest zdobycie także punktu bonusowego za korzystny bilans w dwumeczu.

Spoglądając na składy awizowane obu ekip, w zespole trenera Janusza Ślączki nie doszło do żadnej rewolucji. Niewielka roszada dotyczy jedynie formacji młodzieżowej. Tym razem pod numerem 14 zobaczymy Szymona Ludwiczaka, a z “piętnastką” desygnowany został Igor Nabiałkowski. Wiemy, że uraz obojczyka wciąż leczy Kacper Halkiewicz. Po stronie leszczyńskiej Unii natomiast w awizowanym zestawieniu pojawił się Janusz Kołodziej, który miał w tym tygodniu odbyć pierwszy trening po ciężkiej kontuzji. Sam zainteresowany wspominał jednak, iż niewielkie jest prawdopodobieństwo by mógł wystąpić już w piątkowym meczu w Częstochowie.

Start do 1. wyścigu pojedynku rewanżowego pomiędzy KRONO-PLAST Włókniarzem Częstochowa, a Fogo Unią Leszno już w najbliższy piątek o godzinie 20:30.

Składy awizowane:

Fogo Unia Leszno
1. Andzejs Lebedevs
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Keynan Rew
5. Grzegorz Zengota
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Szymon Ludwiczak
15. Igor Nabiałkowski

Źródło: Włókniarz Częstochowa
Źródło fot. Włókniarz Częstochowa

Skip to content