Rusza Liga 40-latków w Piłce Siatkowej

W niedzielę, 21 listopada po rocznej przerwie rozpocznie się kolejny sezon rozgrywek w Lidze 40-latków w Piłce Siatkowej. Ich organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

O mistrzostwo tym razem będzie walczyć sześć zespołów. Wszystkie mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej „Częstochowianka” przy ul. Rejtana.

– Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się bez większych przeszkód rozpocząć i zakończyć Ligę 40-latków w Piłce Siatkowej, ponieważ w zeszłym roku pandemia nie pozwoliła nawet na jej rozpoczęcie. Ruszyły już rozgrywki Amatorskiej Ligii Siatkówki. Mamy nadzieję, że po roku przerwy na boisko bezpiecznie wrócą 40-latkowie. W tym sezonie mamy nieco mniej drużyn, niż w poprzednich latach. Rozegrają one trzy rundy kolejek. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach drużyn będzie przybywać – tłumaczył Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

W najbliższym sezonie o mistrzostwo będą walczyć:

  • Automania Mikrus Mykanów;
  • Flyspot, Gmina Rędziny;
  • Poczesna & Blachownia Klimas & Klimas;
  • Sami Swoi oraz Volley.

Harmonogram spotkań zostanie tak ułożony, aby wszyscy w bezpieczny sposób mogli przystąpić do meczowych rozgrywek.

– Tego typu turnieje są już prowadzone od kilkunastu lat. Zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem. Rozgrywki będą sformułowane w taki sposób, aby od późnej jesieni, aż do wczesnej wiosny można było bezpiecznie się spotykać i grać – dodał Marcin Mazik.

W pierwszej kolejce spotkań, która odbędzie się w niedzielę 21 listopada, na parkiecie zobaczymy wszystkie drużyny tego sezonu:

  • Godz. 9:30 Poczesna & Blachownia K&K – Volley;
  • Godz. 10:30 Flyspot – Automania Mikrus Mykanów;
  • Godz. 11:30 Gmina Rędziny – Sami Swoi.

BNO

Skip to content