Siatkarze i sędziowie reklamą Częstochowy w Polsce

Częstochowski sport to nie tylko piłka nożna i żużel, o których mówi się najwięcej. Lato jest czasem, w którym trwa sezon w siatkówce plażowej. Zarówno częstochowscy zawodnicy, jak i sędziowie tej dyscypliny promują nasze miasto, biorąc udział w turniejach w całej Polsce.

Wielu częstochowskich siatkarzy walczy w młodzieżowych mistrzostwach Polski, w seniorskich eliminacjach Mistrzostw Polski, czy też w Superpucharze Polski.

– W finałach Mistrzostw Polski Juniorów mieliśmy trzy pary z Częstochowy, które zajęły dość wysokie miejsca, bo 7., 13. oraz 17. Myślę tu o teamie Nowa Częstochowa. Mieliśmy też siatkarki w finale Mistrzostw Polski Juniorek, który był rozgrywany w Ostródzie. Mamy też przedstawicieli naszego miasta w rozgrywkach seniorskich, takich jak Jędrzej Brożyniak, który razem z Piotrem Janiakiem wygrał turniej Superpucharu Polski w Przysuszy. Mamy też siatkarki – Kingę Legietę oraz Patrycję Jundziłł. Oni wszyscy reprezentują Częstochowę w Polsce – wymieniał sędzia Artur Kucharski.

Po kraju jeżdżą też sędziowie z Częstochowy, którzy są nominowani do rozstrzygania zawodów przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Częstochowska kadra arbitrów liczy kilka osób, które także reprezentują swoje miasto podczas różnego rodzaju rozgrywek.

– Każdy sędzia podczas prowadzonego meczu jest wymieniany z imienia i nazwiska, a także miasta lub miejscowości, z której przyjechał. W Częstochowie mamy kilkoro sędziów: Paulina Boś, Marta Rembielak-Kucharska, Marcin Dobrzański i moja osoba. Mamy też sędziego głównego – Wojtka Kasprzyka, który nie sędziuje, a jedynie ocenia pracę innych arbitrów. Wszyscy nosimy koszulki z logiem naszego miasta – dodał Artur Kucharski.

Na turnieju eliminacji mistrzostw Polski kobiet w Kozienicach Częstochowę reprezentowali: sędzia Marta Rembielak-Kucharska i sędzia główny Wojciech Kasprzyk. Podczas Plaży Open w Cieszynie nasze miasto promowali: Paulina Boś, Marcin Dobrzański i Artur Kucharski. Sędzia Dobrzański był też nominowany na turniej finałowy mistrzostw Polski młodzików w Sulejowie.

BNO

Skip to content