Przygotowania Exact Systems Norwid Częstochowa do nowego sezonu Tauron 1. Ligi trwają w najlepsze. Zainaugurowane z początkiem ubiegłego tygodnia w Częstochowie teraz przeniosły się do Szczyrku. To dopiero drugi tydzień z dwóch zaplanowanych miesięcy przygotowań, a ich intensywność bardzo szybko wzrasta.

Podczas zgrupowania przewidziano szereg różnorodnych form aktywności. Jak się okazało, wyjście w góry to również dobry sposób na przeprowadzenie treningu. O pobycie drużyny w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku mówi Szymon Szlendak z Exact Systems Norwid Częstochowa:

W poniedziałek rano zameldowaliśmy się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Dzięki gościnności COS możemy w pełni korzystać z infrastruktury. W poniedziałek były dwa treningi, siłownia i hala. We wtorek wyszliśmy w góry – zdobyliśmy szczyt “Skrzyczne” to też była forma treningu, ale również próba charakterów. Dzisiaj podobnie jak w poniedziałek. Czwartek to znów góry. W piątek długi trening łączony, a wieczorem integracja i wspólna obiadokolacja w postaci grilla. W sobotę wracamy do Częstochowy i weekend wolny.

Charakterystyczne dla okresu przed sezonem zasadniczym są sparingi kontrolne zarówno z zespołami lepszymi, jak i teoretycznie słabszymi. Jakich spotkań możemy spodziewać się z udziałem „Norwida”?:

-Jeżeli chodzi o sparingi jesteśmy dogadani z zespołami z Bielska i z Krakowa na dwa dwumecze. Mamy również potwierdzony mecz ze Skrą Bełchatów u nas. Na zakończenie, przed samą ligą, wyjeżdzamy na dwudniowy turniej do Tomaszowa Mazowieckiego.

Sparingpartnerzy częstochowian to drużyny mające pokaźne doświadczenie. Przed rozpoczęciem sezonu zespół „Norwida” jest dobrze skomponowany i na pewno będzie miała miejsce rywalizacja między zawodnikami o miejsce w pierwszym składzie. To dobry prognostyk dla klubu w kontekście walki w nowym sezonie Tauron 1. Ligi.

Skip to content