W trzecim meczu sezonu nie zdobywamy punktów. Tym razem lepszy od naszej drużyny okazał się drugi zespół Lecha Poznań. Skra zasłużyła na honorową bramkę, ale skończyło się na porażce 0:2.

Przeciwko Skrze zagrał bardzo silny zespół – Lubomir Satka, reprezentant Słowacji i dziesięciu  zawodników z kadry pierwszej drużyny, z mającym za sobą występy w pierwszej reprezentacji Polski Maciejem Makuszewskim czy reprezentantem młodzieżówki Filipem Marchwińskim.

Wystarczy dodać, że w porównaniu do poprzedniego meczu ligowego z Górnikiem Łęczna w składzie Lecha było ośmiu nowych piłkarzy.

W pierwszej połowie przez dłuższy czas jednak Skra nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Gra toczyła się głównie w środku pola. Lech mógł co prawda zdobyć bramkę już w pierwszym kwadransie, ale na szczęście dla nas piłka po strzale Wiktora Pleśnierowicza trafiła w poprzeczkę.

Z czasem lechiści przejęli inicjatywę, czego efektem był gol w 40. minucie. Trzeba też dodać, że nie popisali się przy tej stracie nasi obrońcy. Karol Smajdor znalazł się sam z piłką w polu karnym i nie atakowany spokojnie przymierzył w długi róg.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się niewiele, Skra próbowała grać nieco odważniej, ale bez widocznych efektów. Dopiero w 69. minucie udało się zagrozić bramce Lecha – Dawid Wolny po indywidualnej akcji oddał strzał, po którym bramkarz z trudem odbił piłkę. Potem po składnej akcji strzelał jeszcze Dawid Niedbała, ale znów w ręce bramkarza.

Z każdą minutą nasz zespół atakował coraz odważniej. W 81. minucie po składnej akcji i dośrodkowaniu Oktawiana Obuchowskiego mocno głową strzelił Wolny, ale niestety skierował piłkę w środek bramki i znów trafiła ona w ręce bramkarza. Dawid Wolny rozgrywał bardzo dobry mecz – po rzucie rożnym w 84. minucie znów strzelał głową i tym razem piłka spadła na siatkę za poprzeczką.

Niestety, w końcówce zespół Lecha wykorzystał ofensywne nastawienie Skry i po szybkiej kontrze strzelił drugą bramkę.

Lech II Poznań – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki:

1:0 Karol Smajdor (40.)

2:0 Paweł Tupaj (88.)

Skra:  Biegański – Brusiło Ż, Holik Ż, Bondarenko, Obuchowski – Napora (70. Pavlas Ż), Olejnik, Zalewski, Niedbała – Nocoń – Wolny

Lech: Szymański – Moder, Smajdor, Satka – Kamiński (87. Tupaj), Cyka, Pleśnierowicz, Skrzypczak, Makuszewski (89. Andrzejewski) – Marchwiński (72. Bartkowiak), Zhamaletdinow  (64. Szymczak)