Skra Częstochowa na finiszu sezonu

Dziś Skra Częstochowa na stadionie w Bełchatowie podejmie zespół Puszczy Niepołomice. Oba zespoły obecnie zajmują miejsca w dolnej części tabeli Fortuna I Ligi, lecz zespół z Częstochowy zapewnił już sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy, bezbramkowo remisując w poprzedniej kolejce ze Stomilem Olsztyn realizując tym samym założony cel na ten sezon.

Spotkanie podsumował Artur Szymczyk, prezes Skry Częstochowa:

-To był bardzo zachowawczy mecz z obu stron, bo i Stomil Olsztyn i my nie chcieliśmy stracić bramki. Jedna i druga drużyna grała asekuracyjnie. Stomil nie mógł sobie pozwolić na wyjazd z zerowym dorobkiem punktowym, więc no przedłużył sobie szansę utrzymania się w lidze. Oczywiście jeszcze daleka droga przed nimi. A my tym jednym punktem zapewniliśmy sobie utrzymanie i z tego powodu się bardzo cieszymy.

Pomimo tego, że cel założony na ten sezon został zrealizowany nie oznacza to, że dzisiejsze spotkanie będzie spokojne. Prezes klubu zapewnia, że zawodnicy będą chcieli rozegrać dobre zawody:

-Zawodnicy i sztab trenerski chcą w ostatnich dwóch meczach zdobyć 6 punktów. Gramy teoretycznie z rywalami, którzy są w naszym zasięgu, ale wszystko się może wydarzyć. Puszcza walczy o utrzymanie, Jastrzębie już spadło. Na pewno liczymy na 3 punkty i chcemy na koniec sezonu znaleźć się na jak najwyższym możliwym miejscu w tabeli.

Początek meczu 33. kolejki Fortuna I Ligi zaplanowany jest na godzinę 18:00 w Bełchatowie. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Mateusz Złotnicki.

Skip to content