Już za kilka dni czeka nas kolejna dawka sportowych emocji. W ramach 13. kolejki Fortuny 1 Ligi Skra Częstochowa zmierzy się z drużyną GKS Katowice. Początek meczu już 16 października o godz. 20.30.

Rywal drużyny z Loretańskiej może nie być łatwym przeciwnikiem, a spotkanie na boisku będzie istotne zarówno dla obu drużyn. Skra Częstochowa zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli, natomiast GKS Katowice – 13. – Na pewno będziemy mocno skoncentrowani, ponieważ jesteśmy po dwutygodniowej przerwie – mówi Artur Szymczyk, prezes Skry Częstochowa:

– Mecze poprzekładane były ze względu na powołania do reprezentacji – z klubów, z którymi mięliśmy się zmierzyć. Te dwa tygodnie przerwy dają więc sporą niepewność. Mamy też na uwadze poprzednie pojedynki z GKS Katowicami. Musimy się więc skoncentrować w 100%. GKS jest niżej w tabeli, ale widać, ze wracają do formy

Mecz z Katowicami będzie już kolejnym na wyjeździe, co spowodowane jest brakiem posiadania przez drużynę odpowiedniego stadionu. Obiektu, który spełniałby wymagania 1 Ligii. Pomimo utrudnień zaangażowanie Skrzaków w grę nie zmniejsza się, a dyspozycja zawodników robi wrażenie:

– W tej chwili wszyscy są do dyspozycji. Żaden z zawodników nie ma żółtej kartki. Wszyscy są zdrowi, więc powinniśmy wystąpić w optymalnym składzie.

Mecz odbędzie się 16 października o godz. 20.30 na stadionie GKS Katowice.

ABK

Skip to content