Skra Częstochowa wyjeżdża do Katowic walczyć o punkty

W środę 27 kwietnia Skra Częstochowa rozegra wyjazdowy mecz z drużyną GKS-u Katowice.
Zespoły w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmują kolejno 12. (Skra) i 13. (GKS) miejsce z identyczną liczbą punktów. Fakt ten może wskazywać na wyrównaną walkę w meczu 30. kolejki rozgrywek.

Ostatnie cztery ligowe mecze Skry to cztery remisy. W niedziele w Bełchatowie podjęli Odrę Opole i w ostatniej minucie spotkania udało im się wyrwać 1 punkt. Mecz skomentował Artur Szymczyk – prezes Skry Częstochowa:

-Niedzielny mecz z Odrą Opole był dosyć ciekawy dla kibica i dla osób, które były na stadionie, ze względu na to, że Skra Częstochowa dwukrotnie przegrywała i dwukrotnie doprowadzała do remisu i to w takich okolicznościach, że najbardziej było to nie na rękę zawodnikom Odry Opole. Po strzelonych bramkach koniec pierwszej połowy i koniec drugiej połowy, sędzia nawet nie wznowił gry. Bramki jakby zakończyły pierwszą i drugą połowę. Całe spotkanie w efekcie 2:2, także jesteśmy bardzo zadowoleni, że wywozimy z Bełchatowa punkt, po prostu uratowaliśmy punkt, który w efekcie końcowym może mieć duże znaczenie w kwestii utrzymania się na poziomie pierwszej ligi. Mogę tylko pogratulować zawodnikom, że walczyli do ostatniej minuty i to w ostatniej minucie udało im się doprowadzić do remisu.

Środowe spotkanie to swego rodzaju sprawdzian, gdzie drużyny ze środka tabeli rozstrzygną, która z nich jest lepsza. Dodatkową motywacją częstochowian jest niedosyt zwycięstwa, który wciąż rośnie. Trzeba pamiętać również, że to mecz na wyjeździe, a te bywają trudniejsze. Jakie nastroje panują w drużynie przed meczem?

-Tak naprawdę w tabeli jesteśmy lepsi tylko jedną różnicą bramek. Mamy taki sam bilans. To dwie wyrównane drużyny. Na stadionie obie drużyny zagrają bez kibiców. Myślimy, że będzie to mecz, w którym o zwycięstwie zadecyduje jedna bramka lub remis, który nikogo nie usatysfakcjonuje. Mam nadzieję, że 3 punkty wrócą do Częstochowy.

Poprzedni bezpośredni pojedynek tych drużyn zakończył się wynikiem 0:0. Pierwszy gwizdek w meczu 30. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi już w środę o godzinie 18:00. Sędzią głównym tego spotkania będzie Marek Opaliński.

Skip to content