Skra – Garbarnia 1:3. A zaczęło się pięknie…

“Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy sami nie wpędzili się w jakieś kłopoty” – powiedział po sobotnim meczu z Garbarnią Kraków trener Skry Paweł Ściebura. 

A spotkanie z krakowianami zaczęło się pięknie, bo już w 5. minucie Skra objęła prowadzenie po podaniu Krzysztofa Napory i strzale Piotra Noconia. Trzeba jednak przyznać, że gol nie wynikał z przewagi naszej drużyny – gra była wyrównana, a goście zaczęli mecz dość odważnie. Zresztą po stracie gola krakowianie w ciągu pięciu minut dwukrotnie zagrozili bramce Skry. Potem jednak nasz zespół opanował sytuację i mógł pokusić się o podwyższenie wyniku – najpierw złego wyboru w doskonałej sytuacji dokonał Krzysztof Napora, w chwilę później bramkarz z trudem obronił uderzenie Noconia.

Długo jednak tej przewagi utrzymać się nie dało, rywale kilkakrotnie postraszyli naszego bramkarza po stałych fragmentach gry. W 42. minucie Garbarnia rozegrała bardzo składną akcję. Po czterech podaniach bez przyjęcia piłki Kamil Słoma z bliska skierował głową piłkę do siatki.

Druga połowa zaczęła się od spokojnej gry z obu stron. Ani jeden, ani drugi zespół nie stwarzał sobie strzeleckich okazji. Niestety, w 52. minucie sędzia odgwizdał faul w polu karnym po tym jak napastnik Garbarni przewrócił się w starciu z Krzysztofem Naporą. Jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Kowalski.

Trzeci gol padł kilkanaście minut później i był efektem błędów naszych piłkarzy w grze obronnej.

Przegrywając różnicą dwóch goli, Skra próbowała atakować. Trener Paweł Ściebura dokonał czterech zmian (debiut w Skrze zaliczył Rafał Brusiło), ale trzeba przyznać, że wielkich efektów nie było. Owszem, nasz zespół miał optyczną przewagę, ale nie potrafił zagrozić bramce rywali.

Po dwóch meczach pozostajemy bez punktu. W kolejnym spotkaniu gramy we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Wcześniej, w środę o godz. 17 Skra zmierzy się u siebie z Ruchem Chorzów w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Skra – Garbarnia 1:3 (1:1)

Bramki:

1:0 Piotr Nocoń (5.)

1:1 Kamil Słoma (42.)

1:2 Jakub Kowalski (52.)

1:3 Krzysztof Szewczyk (66.)

Skra: Biegański – Gerega (64. Mońka), Holik Ż, Bondarenko, Obuchowski (55. Brusiło) – Napora (75. Pavlas), Zalewski, Olejnik, Niedbała – Nocoń – Wolny (72. Niedojad)

Garbarnia: Kozioł – Kujawa, Masiuda, Jurkowski, Mruk, Włodyka (46. Kosturbała, Kuczak, Słoma (82. Marszalik), Szewczyk (88. Duda), Kowalski, Feliks (64. Wyjadłowski

źródło: www.ks-skra.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.