Skra przed ostatnim meczem sezonu

W sobotę, 25 maja Skra rozegra ostatnie spotkanie tego sezonu. Rywalem zespołu z Częstochowy będzie drużyna KKS – u Kalisz. Po remisie, na własnym boisku, ze Stomilem Olsztyn, Skra zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 40. punktów. Piłkarze prowadzeni przez trenera Konrada Geregę, aby utrzymać się w drugoligowych rozgrywkach muszą wygrać w sobotniej rywalizacji. Jeśli przegrają muszą liczyć na potknięcie drugiej drużyny Lecha Poznań, która aktualnie znajduje się w strefie spadkowej.

Rzecznik Skry Częstochowa, Bartłomiej Jejda przed sobotnim meczem, odniósł się do najbliższego rywala podpiecznych Konrada Geregi:
– Jesienią wygraliśmy z KKS – em 4-1, jednak wydaje się, że możemy spodziewać się zupełnie innego pojedynku. Co prawda zespół KKS – u w ostatnim czasie zawodzi swoich kibiców, ale Kaliszanie wciąż mogą awansować na zaplecze PKO BP Ekstraklasy bez konieczności udziału w barażach i zapewne ten fakt w szczególny sposób wpłynie na ich podejście do tego spotkania.

Jejda podkreślił, że zawodnicy z Częstochowy są bardzo zdeterminowani, aby zwyciężyć w spotkaniu w Kaliszu i zapewnić sobie utrzymanie:
– Ostatni mecz sezonu zawsze ma szczególną wagę. W Kaliszu naprzeciw siebie staną dwa zespoły, które mają swoje cele i mają o co grać. Kaliszanie wciąż mogą bezpośrednio awansować do Fortuna I Ligi, natomiast nasi piłkarze walczą o to, by utrzymać się w drugiej lidze. Oczywiście może być tak, że nawet porażka nie wpłynie na to, czy pozostaniemy na poziomie drugiej ligi, jednak rzecz jasna, wolelibyśmy wygrać w Kaliszu i nie śledzić wyników pozostałych spotkań, które są rozgrywane o tej samej porze. My przede wszystkim skupiamy się na sobie, chcemy zrobić swoją robotę i bez kalkulacji, bez oglądania się na innych, utrzymać się na drugoligowym poziomie i z takim celem właśnie wybieramy się do Kalisza.

Arbitrem głównym sobotniego meczu w Kaliszu będzie sędzia Piotr Rzucidło z Warszawy. Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu Skry jest zaplanowany na godzinę 14:00.

PJU

Skip to content