Skra rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

Skra Częstochowa zakończyła zimowy okres wypoczynkowo-urlopowy i powróciła do treningów. Częstochowianie przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli od testów szybkościowych, wytrzymałościowych oraz z plyometrii. Od poniedziałku zawodnicy przenieśli się już na boisko i wrócili do treningów z piłką.

– Mamy przed sobą zaplanowane 7 sparingów, a pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę. Ten okres przygotowawczy na pewno będzie przebiegał szybko i intensywnie, bo już za 7 tygodni pierwszy mecz kolejnej rundy. Nie wykluczamy przeprowadzenia transferów, a kadra na pewno delikatnie zmieni się w stosunku do tego, jak wyglądała na jesień. Na ten moment mamy już podpisane 2 nowe kontakty – mówił prezes Skry Częstochowa Artur Szymczyk.

Kadra zmieniła się w stosunku do tego, jak wyglądała przed przerwą zimową z kilku powodów. Dobre informacje napłynęły od sztabu medycznego, bo wraz z zespołem przygotowania rozpoczął Adam Olejnik. Kapitan Skry od dłuższego czasu trenuje z pełnym obciążeniem i już niedługo rozegra pierwsze spotkanie po poważnej kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. W trenującej grupie znaleźli się gracze testowani, a także kilku wychowanków Akademii, którzy dotychczas występowali w drugiej drużynie. Skład uszczuplił natomiast Oskar Krzyżak, który był do tej pory wypożyczony do Skry z Rakowa. Po dobrej dyspozycji młodego obrońcy w rundzie jesiennej trener Rakowa Marek Papszun postanowił zabrać go ze sobą na zgrupowanie przygotowawcze w Turcji, a czerwono-niebiescy jednostronnie skrócili okres wypożyczenia.

Skip to content