Mamy pierwsze trzy punkty. Nie przyszły łatwo, ale ważne, że są! Skra pokonała Górnika Polkowice 1:0.

Zespół z Polkowic od początku zaprezentował dobrą organizację gry i wysoko postawił poprzeczkę skrzakom. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Było dużo walki, a do sytuacji podbramkowych dochodziło bardzo rzadko. Skra miała swoją okazję w 23. minucie. Po błędzie rywali, przy wyprowadzaniu akcji piłkę przejął Dawid Wolny. Strzelił mocno wzdłuż bramki, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

W 34. minucie dobrzy dysponowany Wolny musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Dawid Niedojad. Skra jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu mogła objąć prowadzenie, ale bramkarz odbił piłkę po mocnym strzale Dawida Niedbały.

Na początku drugiej połowy Damian Niedojad wywalczył sobie piłkę przed polem karnym rywali. Wydawało się, że uderzy mocno na bramkę, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów z jej odbiciem.

W 57. minucie Dawid Niedbała wbiegł zdecydowanie w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez zawahania odgwizdał jedenastkę. Piotr Nocoń strzelił jednak nieprecyzyjnie i bramkarz Górnika odbił piłkę.

Chwilę później szczęście było po naszej stronie. Zza pleców naszych obrońców wyskoczył Mariusz Szuszkiewicz. Uderzył z woleja nie do obrony, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Skra zaatakowało nieco odważniej, częściej była pod bramką rywali, ale efektów nie było. Kiedy jednak od 78. minuty graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla Dawida Opałacza, przewaga rosła z każdą minutą. Nasi piłkarze naciskali, ale brakowało w ich akcjach dokładności i pomysłu na zaskoczenie rywali. Napór jednak przyniósł efekt – w 89. minucie Piotr Nocoń strzelił z półobrotu, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Damian Niedojad skierował ją do bramki!

Mamy pierwsze bezcenne w obecnej sytuacji naszej drużyny punkty i to jest najważniejsze po tym spotkaniu.

Skra – Górnik 1:0 (0:0)

Bramka: Damian Niedojad 89. asysta Piotr Nocoń