Dla fanów częstochowskiego żużla, niedzielę 9 października można śmiało zaliczyć do udanych. Właśnie wtedy w Tarnowie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23. Polską drużynę reprezentował m.in. Jakub Miśkowiak – zawodnik zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, który z 5-cio osobowego składu uzyskał drugi najlepszy wynik zapisując na swoim koncie 12 oczek.

Cztery z pięciu biegów, w których startował jeden z liderów Włókniarza kończyły się jego zwycięstwem. Doskonały występ „Lwa” podsumował prezes Włókniarza Częstochowa – Michał Świącik:

Jest mi bardzo miło, że mamy takiego zawodnika. Kuba zdobył właściwie wszystko co było do zdobycia w Polsce i na świecie. Zakończył sezon w Tarnowie. Polacy wraz z Kubą, który miał w to duży wkład, zwyciężyli Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23. Warto zaznaczyć, że Kuba pobił dotychczasowy rekord toru w Tarnowie, więc ta radość jest podwójna.

Na podium za reprezentacją Polski (46 pkt.) miejsca zajęły kolejno drużyny z Danii (38 pkt.) i Wielkiej Brytanii (23 pkt.).