Trwają zapisy na XI Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich o Puchar Prezesa Tauron Nowe Technologie S.A. Turniej odbędzie się w niedzielę 24 października w budynku przy al. Armii Krajowej w Częstochowie.

Ze względu na sytuację pandemiczną maksymalna liczba uczestników, w porównaniu do lat poprzednich, została ograniczona do stu osób.

– Można zapisywać się mailowo: ela1p@o2.pl, albo telefonicznie: 602-174-020. Warto również podkreślić, że informacje o turnieju znajdują się też w serwisie ChessArbiter oraz na profilu UKS „Hetman” Częstochowamówiła Elżbieta Pyrkosz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hetman”.

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników zmieni się również formuła mistrzostw szachowych, która w tym roku zostanie ujednolicona.

– W poprzednich latach turnieje były podzielone na dwie grupy, czyli osobno grali uczniowie do lat 13 i osobno starsi zawodnicy. W tym roku ze względu na ograniczenia zdecydowaliśmy się zrobić jeden turniej. Poprzedzi go duża liczba klasyfikacji. Do gry chcemy zachęcić także dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne nagrody. Chcąc popularyzować tę grę jeszcze bardziej, postanowiliśmy przyznać również nagrodę dla najlepszego zawodnika bez kategorii. Obecnie mamy zapisanych ponad 40 osób – dodała prezes UKS „Hetman”.

O wzięciu udziału w turnieju będzie decydować kolejność zgłoszeń. Start zawodów przewidziany jest na godz. 10:00. Szczegóły dostępne są na facebookowej stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hetman”.

BNO

Skip to content