Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Lesznem

Mecz/fot. Włókniarz Częstochowa

11 czerwca czeka nas znaczna dawka sportowych emocji. Na trybunach Stadionu im. Alfreda Smoczyka, o godz. 20.30 rozpocznie się pierwszy wyścig spotkania Fogo Unii Leszno z Eltrox Włókniarzem Częstochowa.

Obie drużyny aspirują do walki o miejsce w najlepszej czwórce na koniec fazy zasadniczej. Po czterech zwycięstwach z rzędu Włókniarz podejmie kolejne wyzwanie – tym razem na trudnym terenie aktualnego mistrza Polski. – Do spotkania z podchodzimy z pokorą – mówi Michał Świącik, prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa:

– Unia Leszno jest to bardzo mocny zespół. Nie zmieniamy procedury podejścia. Chcemy zrobić wszystko, aby wygrać ten mecz. Natomiast trzeba do tego spotkania podejść spokojnie i z pokorą.

Podopieczni Piotra Świderskiego, aby wywalczyć punkt bonusowy, potrzebują zwycięstwa z przewagą powyżej 8 punktów. Rywale Lwów będą chcieli zmazać plamę po trzech kolejnych, wyjazdowych porażkach w Lublinie, we Wrocławiu oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Pojedynek wzbogacony będzie o dodatkowe emocje, ponieważ na torze zobaczymy też Bartosza Smektałę, który swoją dotychczasową karierę spędził w składzie Leszna. Dodatkowo częstochowianie swojej przewagi szukać będą także na pozycjach juniorskich.

– W tym roku to my mamy mocniejszą formację juniorską i będziemy chcieli to wykorzystać. Natomiast ja bym nie oczekiwał tutaj jakiejś fenomenalnej dyspozycji. Dobrze by było, aby każdy z zawodników miał swoją, normalną dyspozycję. Wtedy będziemy mogli to spotkanie wygrać całym zespołem.

Pierwszy wyścig spotkania rozpocznie się o godzinie 20:30 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

ABK

Skip to content