Włókniarz Częstochowa zmierzy się ze Spartą Wrocław

Dziś zawodnicy U24 Włókniarza Częstochowa na własnym stadionie podejmą drużynę U24 WTS Sparty Wrocław. Wtorkowa rywalizacja to 4. runda nowego projektu od Speedway Ekstraligi, czyli U24 Ekstraliga. W tych rozgrywkach terminarz pokrywa się z harmonogramem PGE Ekstraligi.

Zarówno częstochowianie, jak i zawodnicy z Wrocławia nie odnotowali jeszcze zwycięstwa w tych rozgrywkach. Istnieje możliwość, że dziś nastąpi przełamanie jednej z drużyn. Prezes Włókniarza Częstochowa – Michał Świącik ma nadzieję, że szala zwycięstwa przechyli się na stronę jego zespołu:

-W tych rozgrywkach jesteśmy bardzo pokrzywdzeni. Przez przepisy nie możemy korzystać z naszych juniorów, bo są zbyt mocni. Nasi rywale mogą korzystać ze swoich. Bez trzech naszych bardzo dobrych zawodników postaramy się powalczyć. Ci z państwa, którzy przyjdą dzisiaj będą mieli okazje zobaczyć naszych nowych zawodników, który niedawno zakontraktowaliśmy.

Pewne jest, że żużlowych emocji w Częstochowie nie brakuje, a młodych zawodników warto wspierać. Do kibicowania zaprasza prezes:

-Ja serdecznie wszystkich kibiców żużla w Częstochowie, a tych jest naprawdę bardzo dużo, zapraszam dzisiaj na 17:00, na stadion przy ulicy Olsztyńskiej, na arenę zielona-energia.com. Warto przyjść, pokibicować zobaczyć nowe twarze w świecie żużla. Być może to są przyszli mistrzowie, naprawdę warto obserwować. To na pewno będą fascynujące zawody.

Początek tego meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00, na Arenie zielona-energia.com przy ul. Olsztyńskiej 123/127 w Częstochowie.

Skip to content