Lech Kędziora został oficjalnie trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa. W sezonie 2022 doświadczony szkoleniowiec poprowadzi częstochowski zespół w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Nowy trener Włókniarza to doświadczony żużlowiec, który przez wiele lat reprezentował barwy, m.in. GKM-u Grudziądz. Z biało-zielonymi był związany już wcześniej – jako pierwszy trener po powrocie Włókniarza do Ekstraligii prowadził tę drużynę w 2017 roku.

– Zapowiada się bardzo dobra współpraca, ponieważ mamy bardzo dobre wspomnienia z naszej współpracy. Jest to drużynowy Mistrz Polski Juniorów, którego nikt się nie spodziewał. To także znakomity fachowiec i człowiek, który perfekcyjnie zna się na torach żużlowych – mówił Michał Świącik, prezes Włókniarza Częstochowa.

Lech Kędziora zastąpił na stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Piotra Świderskiego. Jak przyznaje nowy trener częstochowskich żużlowców, podczas jego poprzedniej obecności we Włókniarzu, zadaniem drużyny była walka o utrzymanie się w Ekstralidze.

– Po sezonie w 2017 roku zajęliśmy piąte miejsce. Obecnie również startujemy z tej pozycji, ale cele są już inne. Przyszedł czas, aby powalczyć o awans do grupy play-off. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, ale uważam, że z tym zespołem można powalczyć o najlepsze cele. Mamy na to dość dużo czasu, w porównaniu z tamtym okresem, ponieważ wtedy zaczynaliśmy dopiero w marcu – tłumaczył Lech Kędziora.

Lech Kędziora starty na żużlu rozpoczął w 1978 roku w GKM-ie Grudziądz. Barw tego zespołu bronił niemal przez całą karierę, czyli do 1991 roku, z przerwą na występy w Ostrovii Ostrów w sezonie 1986. Jego największych sukcesem był awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Gorzowie Wielkopolskim w 1984 roku.

BNO

Skip to content