Wojciech Kasiński: Naszym celem jest utrzymanie – gość Poranka Radia Fiat

Victoria Częstochowa to trzeci najlepszy piłkarski klub w Częstochowie. Biało-zieloni na co dzień występują w IV lidze śląskiej, gdzie zajmują na ten moment 13. miejsce. Więcej na temat klubu mówi prezes Victorii Częstochowa Wojciech Kasiński.

Prezes Wojciech Kasiński odniósł się do zeszłorocznego 100-lecia klubu:

– Mieliśmy obchody 100- lecia w sierpniu przy okazji meczu inauguracyjnego IV ligi. Było sporo gości zaproszonych z Urzędu Miasta oraz ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo miła uroczystość, były wręczane medale dla zasłużonych osób z klubu. Niestety, mecz zakończył się remisem, a liczyliśmy na zwycięstwo, ale bardzo miła uroczystość i myślę, że wszyscy byli zadowoleni.

Gość poranka Radia Fiat przedstawił, jak wygląda infrastruktura Victorii Częstochowa:

Obiekt składa się z dwóch boisk pełnowymiarowych jedno główne trawiaste, gdzie jest widownia na 400 miejsc oraz dostaliśmy od MOSiR-u 550 siedzisk, które będą od przyszłego sezonu dostępne dla kibiców. Drugie boisko pełnowymiarowe sztuczne, które zostało zbudowane w ramach pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Budowa zakończyła się w maju zeszłego roku, dlatego pierwszy okres zimowy mogliśmy trenować na naszych obiektach. Jest to bardzo duży komfort dla akademii, ponieważ warunki pogodowe w zimę nie są komfortowe. Boisko sztuczne pozwala odbywać takie treningi, ponieważ odśnieżamy to boisko w razie potrzeby i jest ono do dyspozycji zawodników.

Klub bardzo prężnie rozwija akademię, w której pojawia się coraz więcej młodych zawodników:

– Trenuje u nas ponad 200 zawodników, od dzieci w wieku 5 lat do chłopców w wieku 19 lat. Na przestrzeni czterech lat, odkąd nowy zarząd zaczął działać w klubie, ta liczba wzrosła pięciokrotnie. Mamy 11 trenerów, którzy prowadzą te zajęcia, są to wykwalifikowani trenerzy. Także treningi odbywają się pod okiem fachowców. Zapraszamy dzieci do naszego klubu, które chciałyby spróbować treningów piłki nożnej.

Prezes ujawnił kilka celów, jakie klub chciałby w najbliższym czasie osiągnąć:

– Po pierwsze utrzymanie się w 4. lidze jest to nasz cel nadrzędny, natomiast mamy też swoje cele poza sportowe, chcemy powiększyć nasz obiekt o boisko typu orlik. Staramy się o pozyskanie dotacji na remont budynku klubowego, ponieważ ma już swoje lata i wymaga działań, aby mógł spełniać nasze oczekiwania.

Zawodników Victorii czeka jeszcze siedem kolejek w tym sezonie, w których będą chcieli zapewnić sobie utrzymanie. Prezes Wojciech Kasiński wierzy w zespół oraz jest dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłość klubu.

PJU

 

Skip to content