Wyniki XIX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego

10407978_718071268286450_7973355166427726295_n-720x540

Po raz 19. do Częstochowy przyjechali najlepsi zawodnicy boksu amatorskiego z 15 klubów krajowych oraz przedstawiciele czterech ekip zagranicznych – Irlandii, Litwy, Niemiec i Ukrainy. To wszystko w ramach XIX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. Aż 68 zawodników spotkało się w ringu, by zawalczyć o wygraną. W ciągu dwóch dni turnieju (19 – 20 września) odbyły się 44 walki na najwyższym sportowym poziomie.

– waga 43 kg – drugie miejsce zajął Piotr Zawalski,
– waga 54 kg – trzecie miejsce zajął Krzysztof Gwiazdowicz.
Kategoria KADET:
– waga 54 kg – trzecie miejsce ex aequo zajęli Filip Prysak i Dawid Nowok,
– waga 63 kg – drugie miejsce zajął Remigiusz Skoczyński,
– waga 66 kg – trzecie miejsce zajął Tomasz Otworowski,
– waga 70 kg – pierwsze miejsce zajął Maciej Małysz.
Kategoria JUNIOR:
– waga 64 kg – pierwsze miejsce zajął Adam Kwiendacz,
– waga 91 kg – drugie miejsce zajął Wojciech Czarkowski.
Kategoria SENIOR:
– waga 75 kg – drugie miejsce zajął Mateusz Cierpiał,
– waga 91+ kg – drugie miejsce zajął Jacek Rup – w drugiej rundzie finałowego starcia, Jacek Rup mimo znaczącej przewagi, musiał poddać walkę ze względu na odniesioną kontuzję.

Zawodników Klubu Sportowego “START” w Częstochowie do turnieju przygotował Michał Zalas.

Najlepszym zawodnikiem XIX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. W. Szyińskiego i M. Chudego w Częstochowie w kategorii junior został Adam Kwiendacz z KS „START” w Częstochowie, najlepszym kadetem został reprezentant Irlandii Joseph Whelan.

Źródło: info: Klub Sportowy “Start” Częstochowa