Klub Raków Częstochowa zachęca szkoły, przedszkola i organizacje społeczne do wzięcia udziału w akcji „Czerwono-Niebieska Lekcja”. W ramach działań tej inicjatywy zawodnicy pierwszego zespołu odwiedzą miejsca, w które zostaną zaproszeni.

Szczegóły akcji przedstawia Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

Rusza akcja “Czerwono-Niebieska Lekcja”, akcja, która jest myślę bardzo szeroko zakrojona. Chcemy w bardzo ciekawy i fajny sposób odbywać spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach, czy też w placówkach wychowawczo-opiekuńczych na terenie Częstochowy i w jej okolicznych gminach. Zgłoszeń już tak naprawdę po pierwszych godzinach od umieszczenia informacji na stronie internetowej mamy bardzo dużo – kilkadziesiąt. Czekamy na kolejne.

Ciekawa inicjatywa warta jest udziału. Dzieci podczas spotkania będą mogły zadawać zawodnikom pytania, robić zdjęcia czy zebrać autografy. Dlaczego warto wziąć udział w tej akcji?

-Myślę, że spotkanie z zawodnikami Rakowa połączone z rozmową z dziećmi o takich pozytywnych wartościach, które płyną z uprawiania sportu, czy po prostu ze zdrowego trybu życia to coś bardzo fajnego. Dla dzieciaków zrobienie sobie zdjęcia z zawodnikiem, czy otrzymanie jakiegoś małego gadżetu to coś, co na pewno będzie dla nich dużym przeżyciem. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Zgłoszenie chęci udziału jest bardzo proste. Dyrektorzy, opiekunowie oraz nauczyciele mogą wysyłać zgłoszenia lub pytania na adres marketing@rakow.com, a w tytule wiadomości wpisać „Czerwono-Niebieska Lekcja” i następnie czekać na kontakt ze strony klubu w celu ustalenia terminu takiego spotkania.

Skip to content