Zła seria przełamana! Raków – Cracovia 4:1

Raków Częstochowa wygrał 4:1 w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Cracovią. Bramki dla Medalików zdobyli Vladislavs Gutkovskis, Bartosz Nowak, Ivi Lopez i Marcin Cebula.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale to Cracovia otworzyła wynik. W 17. minucie w sytuacji sam na sam nie pomylił się Michał Rakoczy. Czerwono-Niebiescy szukali swoich szans i jedna z nich nadarzyła sie po mocnym dośrodkowaniu Frana Tudora, ale Vladislavs Gutkovskis nie skierował piłki do siatki. Łotyszowi ta sztuka udała się za to w 38. minucie, kiedy zdecydował się na strzał i pokonał Karola Niemczyckiego. Obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku remisowym.

Drugą połowę Raków rozpoczął od zmasowanych ataków. W 59. minucie dośrodkowanie Frana Tudora wykończył Bartosz Nowak, dając Medalikom prowadzenie. Sześć minut późxniej kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Vladislavs Gutkovskis i było już 3:1. W 81. minucie faulowany w polu karnym był Marcin Cebula. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik spotkania. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką za faul na Sebastianie Musioliku został ukarany Jani Atanasov.

Sobotni mecz był ostatni przed marcową przerwą reprezentacyjną. Medaliki do gry wrócą 1 kwietnia wyjazdowym meczem z Legią Warszawa.

Raków Częstochowa – Cracovia 4:1 (1:1)

Bramki: Gutkovskis 38, Nowak 59, Ivi 65, Cebula (k) 84 – Rakoczy 17

Raków: Kovačević – Svarnas, Arsenić, Rundić, Tudor, Kochergin (81. Cebula), Papanikolaou, Carlos (87. Kun), Nowak (74. Berggren), Ivi (81. Wdowiak), Gutkovskis (81. Musiolik)

Cracovia: Niemczycki – Kakabadze, Jugas, Hoskonen, Ghita, Rapa, Atanasov, Oshima, Rakoczy, Makuch, Kallman (77. Bochnak)

Źródło: rakow.com