Złoto, srebro i brąz pilotów Aeroklubu Częstochowskiego na mistrzostwach Polski

9 czerwca zakończyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Pruszczu Gdańskim. Zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego przywieźli z nich trzy medale.

Michał Klimaszewski zdobył złoto w klasie UNLIMITED w szybowcu MDM-1 Fox. Łukasz Czepiela wywalczył srebro w akrobacji samolotowej w klasie ADVANCED w swoim EDGE 540. W tej samej klasie, ale w akrobacji szybowcowej brąz padł łupem Patrycji Pacak.

Mistrzostwa Polski w Pruszczu Gdańskim były wstępem do zbliżających się mistrzostw świata, które odbędą się za 4 tygodnie.

źródło: Aeroklub Częstochowski

foto: Ośrodek Szkolenia Akrobacji Szybowcowej ACz

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content