Za sprawą decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej o natychmiastowym zakończeniu sezonu w rozgrywkach Tauron 1. Ligi mężczyzn finałowa rywalizacja pomiędzy Exact Systems Norwid Częstochowa a MKS-em Będzin toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Drużynę, która awansuje do PlusLigi wyłoni spotkanie 18 maja w czwartek w Będzinie.

Całą sytuację ocenia prezes Norwida Częstochowa Krzysztof Wachowiak:

– Jesteśmy przede wszystkim zaskoczeni tą sytuacją, ponieważ niesie ona nowe rozwiązania. Takie rozwiązanie psuje nam nasze plany, ponieważ zaprosiliśmy naszych sympatyków na niedzielne spotkanie, a okazuje się, że tego meczu nie będzie. Jest to kuriozalna sytuacja, ponieważ nie zmienia się reguł w trakcie gry. Musimy dostosować się do panującej sytuacji. Zostawiamy to wydarzenie z boku i koncentrujemy się na spotkaniu, które będziemy chcieli wygrać.

Prezes przedstawia także, jakie konsekwencje grożą za niezastosowanie się do zaleceń FIVB:

– Są to sankcje dla klubu oraz dla zawodników, które są ustalone w regulaminie FIVB. Są one bardzo szerokie, dlatego musimy się do tego podporządkować.

Polska Liga Siatkówki wystosowała list protestacyjny do władz FIVB, w którym zaznacza, że prowadzi rozgrywki napędzające światową siatkówkę, PlusLigę i jej zaplecze.
Można powiedzieć, że drużyna z Będzina jest w nieco lepszej sytuacji, ponieważ finałowe spotkanie rozgrywać będzie we własnej hali.
Spotkanie, w którym wszystko się rozstrzygnie rozpocznie się o godzinie 20:30 w Będzinie.

 

PJU

Skip to content