W piątek, 2 czerwca w Hotelu Arche odbyła się konferencja prasowa podczas, której wylosowane zostały numery startowe zawodników, którzy zmierzą się w pierwszej rundzie cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Zawody rozpoczną się w Częstochowie. W spotkaniu udział wzięli Paweł Szczeszek, Piotr Szymański, Karol Lejman, Michał Świącik oraz Kacper Woryna.

Chcemy, aby Tauron był łączony ze sportem, którym jest żużel… – powiedział po losowaniu Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron:

Jeśli chodzi o SEC to od wielu lat, jesteśmy razem. W tym roku ogłosiliśmy współpracę z Włókniarzem, który przyjął nazwę Tauron Włókniarz Częstochowa. Żużel to bardzo rodzinny sport i takie dyscypliny chcemy wspierać.

Na liście startowej znajduje się 16 zawodników. Wśród nich czterech reprezentantów Tauron Włókniarza Częstochowa. Dziką kartę, która uprawnia do jazdy w zawodach, otrzymał Maksym Drabik. Prezes Tauron Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik nie krył radości po ogłoszeniu tej decyzji:

Ja bym chciał, żeby to był początek Maksyma w imprezach kadrowych, żeby pokazywał to co pokazywał jak był juniorem. Myślę, że jest to zawodnik, który swoim stylem jazdy i umiejętności może gonić Bartka Zmarzlika.

Przed losowaniem Kacper Woryna żartował, że chciałby wystartować z numerem 5. A po losowaniu żarty okazały się faktem i to właśnie do niego trafił ten numer. Tak skomentował tę sytuację:

Myślę, że energia z Jasnej Góry zaczęła działać. Śmiałem się z tym numerem 5, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Cieszę się, że wróciłem do cyklu SEC pomimo perypetii, które były na początku sezonu. Jeden cel osiągnięty, następne przede mną.

Pierwsze zawody Tauron SEC 2023 odbędą się w Częstochowie 17 czerwca. Kolejne tory, które odwiedzą zawodnicy to: niemieckie Güstrow, Bydgoszcz oraz czeskie Parudubice. Tak prezentują się wylosowane dzisiaj numery:

1. Grzegorz Zengota (Polska)
2. Vaclav Milik (Czechy)
3. Maksym Drabik (Polska)
4. Adam Ellis (Wielka Brytania)
5. Kacper Woryna (Polska)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Jan Kvech (Czechy)
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
10. Dominik Kubera (Polska)
11. Janusz Kołodziej (Polska)
12. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
13. Mikkel Michelsen (Dania)
14. Patryk Dudek (Polska)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Andreas Lyager (Dania).

Galeria fot. Radio Fiat

Losowanie numerów startowych na 1. rundę Tauron SEC

Skip to content