Żużlowe starcie między Wrocławiem, a Częstochową

W piątek (21 czerwca) o godzinie 20:45 rozpocznie się spotkanie 9. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Betard Spartą Wrocław, a KRONO-PLAST Włókniarzem Częstochowa.

Nie samym piłkarskim Euro 2024 człowiek żyje. Tuż po końcowym gwizdku meczu Reprezentacji Polski z Austrią rozpoczną się zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata. Przed nami starcie rewanżowe pomiędzy drużynami z Wrocławia oraz Częstochowy. Pierwszy pojedynek obu ekip na Krono-Plast Arenie zakończył się remisem 45:45, choć Biało-Zieloni jeszcze przed biegami nominowanymi mogli być niemalże pewni zwycięstwa. Żużel jest jednak nieprzewidywalny, a nasi ówcześni goście zdołali zniwelować starty w decydującej fazie spotkania.

Do piątkowego hitowego starcia na Stadionie Olimpijskim KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa przystąpi napędzony czterema zwycięstwami z rzędu. Cieszyć mogła postawa naszych “Lwów” zwłaszcza podczas ostatniego wyjazdowego meczu w Zielonej Górze, gdzie odnieśliśmy okazały tryumf w stosunku 52:37, a z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy seniorzy Biało-Zielonych.

W ostatnich latach podopiecznym trenera Janusza Ślączki dobrze wiodło się na wrocławskim obiekcie. W ubiegłym sezonie spotkanie rundy zasadniczej zakończyło się tylko nieznacznym zwycięstwem wówczas faworytów do tytułu drużynowego mistrza Polski (46:44). Rok wcześniej Biało-Zieloni dwukrotnie ograli Spartan na ich terenie. Z pewnością piątkowe spotkanie będzie miało arcyciekawy przebieg, a zawodnicy dołożą wszelkich starań, by wywieźć kolejne punkty do ligowej tabeli z trudnego terenu.

Obaj trenerzy do boju na piątkowy pojedynek desygnowali swoje najsilniejsze zestawienia, choć znak zapytania należy postawić przy nazwisku Bartłomieja Kowalskiego, który ucierpiał podczas ostatniego wyjazdowego meczu Betard Sparty Wrocław w Zielonej Górze. Janusz Ślączka w kontekście formacji seniorskiej postawił na sprawdzone rozwiązanie, które w ostatnich tygodniach bardzo dobrze funkcjonuje. W awizowanym składzie znalazł się także Kacper Halkiewicz na pozycji juniorskiej.

Start do 1. wyścigu meczu pomiędzy Betard Spartą Wrocław, a KRONO-PLAST Włókniarzem Częstochowa już w najbliższy piątek 21 czerwca o godzinie 20:45.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
9. Artem Łaguta
10. Tai Woffinden
11. Bartłomiej Kowalski
12. Daniel Bewley
13. Maciej Janowski
14. Kacper Andrzejewski
15. Jakub Krawczyk

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Mads Hansen
5. Leon Madsen
6. Szymon Ludwiczak
7. Kacper Halkiewicz

 

Źródło: Włókniarz Częstochowa
fot. Grzegorz Misiak/Włókniarz Częstochowa

Skip to content