Zwycięskie punkty zostają we Włókniarzu

W niedzielę, 13 czerwca, zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa wygrał z For Nature Solutions Apatorem Toruń 50:40. W poprzedniej kolejce Włókniarz przegrał w Toruniu różnicą sześciu punktów, dlatego ten mecz był tak bardzo ważny dla drużyny lwów.

Z wygranej cieszyli się kibice Włókniarza ale również prezes klubu, Michał Świącik:

– Tak mecze z Apatorem Toruń zawsze niosą dreszczyki dla wszystkich kibiców w Częstochowie, ale nie tylko w Częstochowie. No tak już jest z tą drużyną z Torunia, że kiedy pojawi się w Częstochowie to kibice gromko przychodzą na ulicę Olsztyńską. Wczoraj było nie inaczej, bo było około 12 tysięcy kibiców na stadionie, więc był ten doping niosący naszych żużlowców. I to co się działo na torze można było naprawdę kilka rozgrywek kluczowych okrasić tymi biegami, a my to mieliśmy wszystko na jednych zawodach. 50:40 zwycięstwo, ja myślę że kibicie w Częstochowie są na pewno zadowoleni i to budzi też dodatkowo emocje przed następnymi meczami, a niedługo do nas zawita drużyna z Gorzowa czyli Stal Gorzów i na pewno będą tu emocje, tym bardziej, że będziemy chcieli się zrewanżować za zeszłoroczną porażkę.

Bardzo dobrze pojechał Madsen, a kroku dotrzymywali mu Woryna z Lindgrenem oraz Świdnicki. W najważniejszym momencie dobrze pojechał również Smektała. Niestety, jak w większości meczów, Jeppesen nie pojechał zbyt efektywnie i zdobył tylko 4 oczka.

– Jest problem z tym zawodnikiem, musimy coś zrobić, czasem tak jest. […] Staramy się w jakiś sposób dotrzeć do tego chłopaka, naprawdę jest wyposażony w super sprzęt, wszystko jak należy. Natomiast jego głównym problemem jest brak startu. A w żużlu jak się nie wystartuje i z takimi zawodnikami jak jeździli wczoraj typu jak Lambert, Holder, gonić kogoś i wyprzedzić to trzeba być naprawdę dobrym zawodnikiem. A to zresztą się udało Mateuszowi Świdnickiemu.

W najbliższy piątek zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa wyjeżdża do Grudziądza, na mecz z miejscowym ZOOleszcz GKM Grudziądz. Punkt bonusowy w tym spotkaniu powinien być pewny, gdyż przy Olsztyńskiej padł rezultat 65:25.

KKO

Skip to content